Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag wbr invalid in Entity, line: 5 in /var/www/vhosts/seka.net.gr/httpdocs/s/plugins/content/imagegallery/imagegallery.php on line 45

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΩΝ Σ.ΕΚ.Α. 2021

 

Την Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021 πραγματοποιήθηκαν οι αρχαιρεσίες για την ανάδειξη του Διοικητικού Συμβουλίου και των άλλων οργάνων του «Συλλόγου Εκτάκτων Αρχαιολόγων (Σ.ΕΚ.Α.)». Σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ηράκλειο Κρήτης και Πάτρα προσήλθαν και ψήφισαν συνολικά 139 μέλη του συλλόγου.

Για Διοικητικό Συμβούλιο και Ελεγκτική Επιτροπή βρέθηκαν 139 ψηφοδέλτια, 136 έγκυρα, 3 άκυρα, 0 λευκό

Για Αντιπρόσωπο στην Ομοσπονδία (ΟΙΥΕ) βρέθηκαν 137 ψηφοδέλτια, 130 έγκυρα, 4 άκυρα, 3 λευκά

Για Αντιπρόσωπο στο Εργατικό Κέντρο (ΕΚΑ) βρέθηκαν 137 ψηφοδέλτια, 132 έγκυρα, 4 άκυρα, 1 λευκό

Για Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος Βορείου Ελλάδος βρέθηκαν 35 ψηφοδέλτια, 34 έγκυρα, 1 άκυρα, 0 λευκό

Για Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος Κρήτης βρέθηκαν 25 ψηφοδέλτια, 24 έγκυρα, 1 άκυρα, 0 λευκό

Για Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδος, δεν υπήρξαν υποψήφιοι

 

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Για το 11μελές ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

- το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 103 ψήφους και εξέλεξε 8 μέλη

- η «Δημοκρατική Αγωνιστική Συνεργασία (Δ.Α.Σ.)» έλαβε 33 ψήφους και εξέλεξε 3 μέλη

Πιο συγκεκριμένα από το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» εκλέχτηκαν:

για ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1. ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 75 ψήφους

2. ΖΥΓΟΥΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ με 61 ψήφους

3. ΚΛΟΥΚΙΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 36 ψήφους

4. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ με 27 ψήφους

5. ΧΑΡΙΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ με 26 ψήφους

6. ΛΙΤΣΑ ΜΥΡΤΩ με 23 ψήφους

7. ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 16 ψήφους

 

8. ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ με 13 ψήφους

 

Αναπληρωματικοί

1. ΜΙΧΑΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ με 11 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

2. ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ με 11 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

3. ΣΤΑΘΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ με 6 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

4. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ με 6 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

5. ΤΣΑΜΠΙΡΗ ΜΑΪΛΙΝΤΑ με 3 ψήφους

και από τη «Δ.Α.Σ.» εκλέχτηκαν:

Για ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1. ΧΑΤΖΗ ΡΙΤΑ με 21 ψήφους

 

2. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ με 14 ψήφους

3. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ με 13 ψήφους

Αναπληρωματικοί:

1. ΛΑΘΗΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ με 11 ψήφους

2. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΣΤΑΣ με 9 ψήφους

3. ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ με 8 ψήφους

4. ΖΑΚΟΛΙΚΟΥ ΣΟΦΙΑ με 6 ψήφους

5. ΚΟΚΟΣΑΛΗ ΜΑΡΙΑ με 5 ψήφους

6. ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΔΑΝΑΗ με 4 ψήφους

7. ΧΑΝΤΖΑΡΑ ΝΑΤΑΛΙΑ με 3 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

8. ΒΑΛΣΑΜΑΚΗ ΗΡΩ- ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ με 3 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

9. ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ με 3 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

 

ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Για την Ελεγκτική Επιτροπή

από το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» εκλέχτηκαν:

1. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ με 45 ψήφους

2. ΠΙΤΣΙΚΟΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ με 32 ψήφους

Αναπληρωματικοί

1. ΠΑΠΑΡΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ με 20 ψήφους

 

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΓΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ

 

- Για την ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ (Ο.Ι.Υ.Ε.)

το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 85 ψήφους και η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 45 ψήφους.

- Για την Ο.Ι.Υ.Ε. εκλέγεται 1 αντιπρόσωπος, από το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο»:

1. ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 75 ψήφους

αναπληρωματικοί

1. ΖΥΓΟΥΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ με 57 ψήφους

2. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ με 40 ψήφους

3. ΛΙΤΣΑ ΜΥΡΤΩ με 36 ψήφους

4. ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ με 27 ψήφους

5. ΜΙΧΑΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ με 21 ψήφους

 

- Για το ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΩΝ (Ε.Κ.Α.)

το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 92 ψήφους και η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 40 ψήφους.

Για το Ε.Κ.Α. εκλέγονται 2 αντιπρόσωποι, από το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο»:

1. ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 76 ψήφους

2. ΖΥΓΟΥΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ με 65 ψήφους

Αναπληρωματικοί

1. ΛΙΤΣΑ ΜΥΡΤΩ με 38 ψήφους

2. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ με 36 ψήφους

3. ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ με 26 ψήφους

4. ΜΙΧΑΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ με 25 ψήφους

 

ΔΙΟΙΚΟΥΣΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΣΕΚΑ


- ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ
:

Για την 5μελή ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

- το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 24 ψήφους και εξέλεξε 3 μέλη

- η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 10 ψήφους και εξέλεξε 2 μέλη

Πιο συγκεκριμένα από το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» εκλέχτηκαν:

1. ΠΑΠΟΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 20 ψήφους

2. ΣΤΑΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ με 15 ψήφους

3. ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ με 7 ψήφους

αναπληρωματικοί:

1. ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 6 ψήφους

Πιο συγκεκριμένα από τη «Δ.Α.Σ.» εκλέχτηκε:

1. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ με 10 ψήφους

 2. ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ με 7 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

Αναπληρωματικοί:

1. ΛΑΘΗΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ με 7 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

 

- ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΚΡΗΤΗΣ:

Για την 5μελή ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

- το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 16 ψήφους και εξέλεξε 3 μέλη

- η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 8 ψήφους και εξέλεξε 2 μέλη


Πιο συγκεκριμένα από το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» εκλέχτηκαν: 

1. ΧΑΡΙΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ με 13 ψήφους

2. ΜΠΡΟΚΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ με 11 ψήφους

3. ΠΙΤΤΟΥ ΡΟΔΟΘΕΑ με 6 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

Αναπληρωματικοί:

1. ΧΡΗΣΤΑΚΗ ΕΛΕΝΗ με 6 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

2. ΓΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ με 3 ψήφους

3. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ με 2 ψήφους

Πιο συγκεκριμένα από τη «Δ.Α.Σ.» εκλέχτηκαν:

1. ΚΟΚΟΣΑΛΗ ΜΑΡΙΑ με 8 ψήφους

2. ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ με 3 ψήφους

Αναπληρωματικοί:

 

- ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ ΚΑΙ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ:

Δεν εκλέγεται



Η ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Κοινωνικά μέσα δικτύωσης