Σύλλογος Έκτακτων Αρχαιολόγων Σύλλογος Έκτακτων Αρχαιολόγων Σύλλογος Έκτακτων Αρχαιολόγων

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ Σ.ΕΚ.Α. 2017

 

Την Κυριακή 19Μαρτίου 2017, πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για την ανάδειξη του Διοικητικού Συμβουλίου και των άλλων οργάνων του «Συλλόγου Εκτάκτων Αρχαιολόγων (Σ.ΕΚ.Α.)». Σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Ηράκλειο Κρήτης και Κέρκυρα προσήλθαν και ψήφισαν συνολικά 185 μέλη του συλλόγου.

 

Για Διοικητικό Συμβούλιο και Ελεγκτική επιτροπή βρέθηκαν 185 ψηφοδέλτια, 182 έγκυρα, 2 άκυρα, 1 λευκό

Για αντιπρόσωπο στην Ομοσπονδία (ΟΙΥΕ) βρέθηκαν 176 ψηφοδέλτια, 168 έγκυρα, 4 άκυρα, 4 λευκά

Για αντιπρόσωπο στο Εργατικό κέντρο (ΕΚΑ) βρέθηκαν 178 ψηφοδέλτια, 166 έγκυρα, 3 άκυρα, 9 λευκά 

Για Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος Βορείου Ελλάδος βρέθηκαν 73 ψηφοδέλτια, εκ των οποίων 4 άκυρα, 2 λευκά.

Για Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος Κρήτης βρέθηκαν 17 ψηφοδέλτια, εκ των οποίων 0 άκυρα και 0 λευκα.

Για Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδος, βρέθηκαν 16 ψηφοδέλτια, 1 άκυρο, 1 λευκό

Για Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος Κέρκυρας βρέθηκαν 6 ψηφοδέλτια. εκ των οποίων 0 άκυρα και 0 λευκα.

 

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Για  το 11μελές ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

- το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 141 ψήφους και εξέλεξε 9 μέλη

- η «Δημοκρατική Αγωνιστική Συνεργασία (Δ.Α.Σ.)» έλαβε 41 ψήφους και εξέλεξε 2 μέλη

Πιο συγκεκριμένα από το «Ενιαίο ψηφοδέλτιο» εκλέχτηκαν:

για ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1. ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 45 ψήφους

2. ΚΡΙΓΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΜΙΜΙΚΑ) με 43 ψήφους

3. ΜΠΡΟΚΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ με 42 ψήφους

4. ΖΥΓΟΥΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ με 37 ψήφους

5. ΠΑΠΟΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 35 ψήφους

6. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ με 28 ψήφους

7. ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 25 ψήφους

8. ΧΑΡΙΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ με 24 ψήφους

9. ΝΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ με 23 ψήφους

αναπληρωματικοί: 

1. ΑΥΓΕΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ με 22 ψήφους

2. ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ με 20 ψήφους

3. ΛΙΤΣΑ ΜΥΡΤΩ με 19 ψήφους

4. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ με 16 ψήφους

5. ΜΙΧΑΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ με 12 ψήφους

6. ΝΤΑΙΦΑ ΚΟΡΝΗΛΙΑ με 12 ψήφους

7. ΤΙΛΕΛΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ με 12 ψήφους

8. ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ με 11 ψήφους

9. ΠΑΠΑΡΟΥΠΑ ΕΛΕΝΗ με 9 ψήφους

10. ΣΤΑΘΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ με 9 ψήφους

11. ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ με 8 ψήφους 

12. ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ με 7 ψήφους

13. ΚΑΤΣΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ με 4 ψήφους

ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

1. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ με 68 ψήφους

2. ΠΙΤΣΙΚΟΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ με 36 ψήφους

3. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΤΑΘΗΣ με 27 ψήφους

και από τη «Δ.Α.Σ.» εκλέχτηκαν:

Για ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1. ΜΠΑΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ με 27 ψήφους

2. ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ με 22 ψήφους

αναπληρωματικοί:

1. ΧΑΤΖΗ ΑΡΕΤΗ με 20 ψήφους

2. ΚΟΚΟΣΑΛΗ ΜΑΡΙΑ με 19 ψήφους

3. ΠΟΘΗΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ με 11 ψήφους

4. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ με 6 ψήφους

5. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΜΥΡΣΙΝΗ με 5 ψήφους

6. ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ με 4 ψήφους

7. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ με 3 ψήφους

8. ΚΟΥΤΟΥΚΟΥ ΤΡΙΑΔΑ με 3 ψήφους

9. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΣΤΑΣ με 3 ψήφους

10. ΦΑΡΜΑΚΗ ΣΟΦΙΑ (ΣΑΝΤΥ) με 3 ψήφους

11. ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ με 3 ψήφους

12. ΒΑΛΣΑΜΑΚΗ ΗΡΩ- ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ με 2 ψήφους

13. ΛΙΑΤΙΦΗ ΧΑΡΟΥΛΑ με 2 ψήφους

14. ΧΑΝΤΖΑΡΑ ΝΑΤΑΛΙΑ με 1 ψήφο

 

ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ - ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ

- Για την ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ (Ο.Ι.Υ.Ε) 

-το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 111 ψήφους

-η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 57 ψήφους.

Το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» εξέλεξε 1 Αντιπρόσωπο για την Ο.Ι.Υ.Ε.:

1. ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 69 ψήφους

αναπληρωματικοί: 

1. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ με 69 ψήφους (έπειτα από κλήρωση)

2. ΖΥΓΟΥΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ με 64 ψήφους

3. ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ με 54 ψήφους

Η «Δ.Α.Σ.» εξέλεξε 1 Αντιπρόσωπο για την ΟΙΥΕ.:

1. ΠΟΘΗΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ με 26 ψήφους

αναπληρωματικοί: 

1. ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ με 17 ψήφους

2. ΜΠΑΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ με 17 ψήφους

3. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΣΤΑΣ με 16 ψήφους

4. ΧΑΤΖΗ ΑΡΕΤΗ με 15 ψήφους

5. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ με 11 ψήφους

6. ΚΟΚΟΣΑΛΗ ΜΑΡΙΑ με 11 ψήφους

7. ΚΟΥΤΟΥΚΟΥ ΤΡΙΑΔΑ με 10 ψήφους

8. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΜΥΡΣΙΝΗ με 10 ψήφους

9. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ με 8 ψήφους 

10. ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) με 8 ψήφους

11. ΛΙΑΤΙΦΗ ΧΑΡΟΥΛΑ με 7 ψήφους

12. ΦΑΡΜΑΚΗ ΣΟΦΙΑ (ΣΑΝΤΥ) με 7 ψήφους

13. ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ με 6 ψήφους

14. ΧΑΝΤΖΑΡΑ ΝΑΤΑΛΙΑ με 6 ψήφους

15. ΒΑΛΣΑΜΑΚΗ ΗΡΩ- ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ με 5 ψήφους

16. ΤΣΕΜΠΕΡΑ ΘΕΟΦΑΝΙΑ με 3 ψήφους

 

-Για το ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΩΝ (Ε.Κ.Α.)

-το «Ενιαίο  Ψηφοδέλτιο» έλαβε 105 ψήφους

-η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 61 ψήφους.

Το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» εξέλεξε 1 Αντιπρόσωπο για το ΕΚΑ:

1. ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 82 ψήφους

αναπληρωματικός: 

1. ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ με 66 ψήφους

Η «Δ.Α.Σ.» εξέλεξε 1 Αντιπρόσωπο για το ΕΚΑ:

1. ΠΟΘΗΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ με 26 ψήφους

αναπληρωματικοί: 

1. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΣΤΑΣ με 22 ψήφους

2. ΜΠΑΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ με 20 ψήφους

3. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ με 14 ψήφους

4. ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ με 14 ψήφους

5. ΧΑΤΖΗ ΑΡΕΤΗ με 13 ψήφους

6. ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) με 10 ψήφους

7. ΚΟΚΟΣΑΛΗ ΜΑΡΙΑ με 10 ψήφους

8. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΜΥΡΣΙΝΗ με 9 ψήφους

9. ΛΙΑΤΙΦΗ ΧΑΡΟΥΛΑ με 7 ψήφους

10. ΧΑΝΤΖΑΡΑ ΝΑΤΑΛΙΑ με 7 ψήφους

11. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ με 6 ψήφους 

12.  ΚΟΥΤΟΥΚΟΥ ΤΡΙΑΔΑ με 6 ψήφους

13. ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ με 5 ψήφους

14. ΦΑΡΜΑΚΗ ΣΟΦΙΑ (ΣΑΝΤΥ) με 5 ψήφους

15. ΤΣΕΜΠΕΡΑ ΘΕΟΦΑΝΙΑ με 3 ψήφους

 

ΔΙΟΙΚΟΥΣΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΣΕΚΑ

- ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ:

Για  την 5μελή ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

- το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 47 ψήφους και εξέλεξε 4 μέλη

- η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 20 ψήφους και εξέλεξε 1 μέλος

Πιο συγκεκριμένα από το «Ενιαίο ψηφοδέλτιο» εκλέχτηκαν:

1. ΠΑΠΟΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 28 ψήφους

2. ΑΥΓΕΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ με 27 ψήφους

3. ΝΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ με 23 ψήφους

4. ΤΙΛΕΛΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ με 16 ψήφους

αναπληρωματικοί:

1. ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ με 10 ψήφους

2. ΚΑΤΣΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ με 5 ψήφους

Πιο συγκεκριμένα από τη «Δ.Α.Σ.» εκλέχτηκε:

1. ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ με 10 ψήφους

αναπληρωματικοί:

1. ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ με 10 ψήφους

2. ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ με 8 ψήφους

3. ΧΑΤΖΗ ΑΡΕΤΗ με 7 ψήφους

4. ΧΑΝΤΖΑΡΑ ΝΑΤΑΛΙΑ με 5 ψήφους

5. ΜΠΑΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ με 5 ψήφους

6. ΚΟΥΤΟΥΚΟΥ ΤΡΙΑΔΑ με 3 ψήφους

7. ΛΙΑΤΙΦΗ ΧΑΡΟΥΛΑ με 3 ψήφους

 

- ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΚΡΗΤΗΣ:

Για  την 5μελή ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

- το «Ενιαίο Ψηφοδέλτιο» έλαβε 13 ψήφους και εξέλεξε 3 μέλη (ελλείψει υποψηφίων)

- η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 4 ψήφους και εξέλεξε 2 μέλη

Πιο συγκεκριμένα από το «Ενιαίο ψηφοδέλτιο» εκλέχτηκαν:

1. ΜΠΡΟΚΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ με 11 ψήφους

2.ΧΑΡΙΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ με 10 ψήφους

3. ΓΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ με 7 ψήφους

Πιο συγκεκριμένα από τη «Δ.Α.Σ.» εκλέχτηκαν:

1. ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ με 4 ψήφους

2. ΚΟΚΟΣΑΛΗ ΜΑΡΙΑ με 4 ψήφους

 

- ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ ΚΑΙ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ:

Για  την 3μελή ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

- η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 14 ψήφους και εκλέχτηκαν:

1. ΦΑΡΜΑΚΗ ΣΟΦΙΑ με 9 ψήφους

2. ΓΑΡΜΠΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ με 4 ψήφους

3. ΒΑΛΣΑΜΑΚΗ ΗΡΩ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ με 3 ψήφους

 

- ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ:

Για  την 3μελή ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ 

- η «Δ.Α.Σ.» έλαβε 5 ψήφους και εκλέχτηκαν:

1.    ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΜΥΡΣΙΝΗ με 5 ψήφους

Δεν εκλέγεται αντιπρόσωπος για την Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Κέρκυρας, ελλείψει περισσοτέρων του ενός υποψηφίων.

 

Μετά τη σύγκληση του Διοικητικού Συμβουλίου στις 26/03/2017 το Δ.Σ. του ΣΕΚΑ συγκροτείται ως εξής:

ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Πρόεδρος

ΠΑΠΟΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Αντιπρόεδρος

ΚΡΙΓΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΜΙΜΙΚΑ): Γραμματέας

ΖΥΓΟΥΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ: Ταμίας

ΜΠΡΟΚΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: μέλος

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ: μέλος

ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: μέλος

ΝΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ: μέλος

ΧΑΡΙΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: μέλος

ΜΠΑΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (Δ.Α.Σ.): μέλος

ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ (Δ.Α.Σ.): μέλος

Κοινωνικά μέσα δικτύωσης